title-ecclesia

Новенна до святої Терези від Дитяти Ісус

Про пізнання і дотримання основних істин віри

Перший день

Я була малою і слабкою, тому Бог нахилився до мене, повчав про таємниці своєї любові. Господь був для мене завжди співчутливим і повним солодкості, повільним до кари і повним милосердя (пор. Рукопис A 3v).

Свята Терезо, Ти глибоко вірила в Боже Провидіння, а Бог був для Тебе передусім випереджуючою Любов’ю, завжди співчутливою і повною милосердя, Любов’ю, яка постійно виходить назустріч людині. Ти вірила, що долі всіх створінь спочивають в руках доброго Отця, який має серце гарячіше, ніж серця матерів, сформованих Ним. Випроси всім нам у Бога живу віру.

Передусім просимо за дітей і молодь, щоб батьки й оточення переказували їм, як Твої Батьки Тобі, однозначне свідчення віри. Просимо Тебе, випрошуй для підростаючої молоді благодать обдумати, омолити і вибрати віру в Бога, а всім, за кого ми молимося, вірність Божому закону.

Нехай всі, як Ти, довірять себе, все і всіх батьківським рукам Бога Отця.

Кожного дня новенни молимося:

Отче наш,
Радуйся Маріє,
Слава Отцю,
Свята Терезо від Дитяти Ісус, молись за нас!

 

Другий день

Любов дала мені ключі до мого покликання. Я зрозуміла, що любов містить у собі всі покликання, що любов є всім, огортає всі часи і місця. Моє покликання – це любов! (Рукопис Б 3v)

Свята Терезо, Бог відкрив Тобі таємницю своєї любові і в ній Твоє покликання до участі в житті Бога: покликання до особливої любові у чернечому житті і покликання як власне місце у Церкві, і дозволив Тобі його вірно і радісно реалізувати.

Випроси для нас і для всіх, за кого ми молимося в цій новенні, більшу, ніж досі, свідомість, що від початку свого існування ми обдаровані закликом до з’єднання з Богом, а через святе хрещення вщеплені в Ісуса Христа. Допоможи також усім віднайти своє місце в конкретному покликанні у світі: у сім’ї, монастирі чи священстві, а ще більше велике прагнення, яке ти досвідчила, щоб бути у серці Церкви любов’ю. Жертовна любов дуже потрібна всій людській родині, оскільки тільки любов надає найглибшого сенсу життю.

 

Третій день

На моєму серці завжди спочиває Євангеліє, з яким я ніколи не розлучаюся… Тільки-но скерую погляд на Євангеліє, одразу дихаю прекрасними ароматами Ісусового життя і знаю, який я повинна вибрати бік. Ця золота книга – мій найдорожчий скарб (пор. TDL 193).

Свята Терезо, Тобі Бог дозволив полюбити Євангеліє і об’являв Тобі сховані в ньому таємниці. Ти знаходила в Євангелії живу духовну поживу, а також джерело нового світла. Одне слово Євангелія відкривало Тобі безмірні горизонти, а на 14 15 молитві Євангеліє допомагало Тобі знаходити в ньому все, що було потрібне Твоїй душі. Допоможи всім нам, за Твоїм заступництвом, полюбити Євангеліє, тобто життя і вчинки Ісуса Христа, щоб ми постійно, як Ти, мали Його перед очима і в Ньому знаходили світло для розуму, зміцнення для волі, ясний напрямок поведінки, опору в суперечностях і сухості. З Тобою ми просимо Ісуса: об’яви нам і всім, за кого ми молимося в цій новенні, таємниці, сховані у Євангелії, нехай воно стане для нас найдорожчим скарбом.

 

Четвертий день

Хіба ж Ісус не був єдиним моїм другом? Я тільки з Ним уміла розмовляти; навіть побожні розмови зі створіннями мучили мою душу… Я відчувала, що краще говорити до Бога, ніж про Бога (Рукопис A 40v).

Свята Терезо, Ісус так сильно притягнув Тебе до Себе і своє Серце зв’язав вузами дружби з Твоїм серцем, що Ти майже постійно говориш з Ним, пишеш про Нього, передаєш Його Любов. Він постійно у Твоїх думках, у Твоєму серці і на вустах.

Ти не робиш нічого для себе, нічого для інших, усе тільки для Ісуса, щоб зробити приємне Йому. Ти насправді й по-справжньому закохана в Ісуса. Випроси нам і всім, за кого ми молимося у цій новенні, щоб Ісус так, як для Тебе, і для нас був єдиним другом, знайденим скарбом, найдосконалішим взірцем, найкращим керівником душі, Любов’ю, якій будь-яка інша любов підпорядкована.

 

П’ятий день

Ісус щодня сходить з Неба не для того, щоб залишитися в золотому циборії, а щоб знайти інше Небо, у сто разів дорожче для Нього: Небо нашої душі, створеної на Його образ, живу святиню прославленої Трійці!.. (Рукопис A 48v)

Свята Терезо, яка з такою великою тугою чекала на Перше Святе Причастя, до прийняття якого завжди і довго готувалася. Ти так чинила до самої смерті, запрошуючи до своєї душі Пресвяту Діву, святого Йосифа, Ангелів, щоб оздобили її і зробили достойною домівкою для Ісуса, а після 16 17 Святого Причастя просила їх, щоб з Тобою адорували присутнього Господа. Ти, яка так сильно тужила за щоденним Святим Причастям, нам, які мають можливість щоденно приймати Святе Причастя, випроси в Ісуса прагнення з’єднатися з Ним через участь в Пресвятій Жертві, у частому Святому Причасті, у відвідуванні Його в дарохранительниці. Нехай ми самі і всі, за кого молимося в цій новенні, так, як Ти, будуємо наше релігійне життя на палких молебнях до Пресвятого Таїнства, яке вводить нас у з’єднання з живим Ісусом, присутнім серед нас.

 

Шостий день

Для мене молитва – це піднесення серця, простий погляд в небо, вигук вдячності і любові як у стражданні, так і в радості; врешті-решт, це щось велике, надприродне, що розширює мою душу і єднає мене з Ісусом (Рукопис В 25r).

Свята Терезо, для Тебе молитва не обмежувалася тільки обов’язковими молитовними практиками, які хоч бажані й улюблені, були не завжди легкими і поєднаними з утіхою. Ти возносила своє серце до Бога кожну хвилину і з простотою дитини звертала свої думки до Нього в усьому, що переживала, Ти перебувала з Ісусом у молитовному з’єднанні всією своєю особою. Нехай Твій приклад і заступництво допоможуть знайти час для Бога нам і тим, яким ми випрошуємо потрібні благодаті у цій новенні. Нехай молитва – за Твоїм прикладом – огорне все наше життя, яке ми свідомо переживаємо в живому й особистому зв’язку з живим і правдивим Богом.

 

Сьомий день

Я хочу знайти спосіб, щоб дійти до неба якоюсь малою, дуже простою і дуже короткою дорогою. Я хотіла б знайти ліфт, щоб вознестися до Ісуса. Ліфт, який повинен підняти мене до неба – це Твої руки, Ісусе (пор. Рукопис В 2v–3r).

Свята Терезо, керована натхненням Святого Духа, Ти знайшла малу і дуже просту дорогу до неба; це дорога довіри і любові. Ти знайшла цю дорогу, роздумуючи над життям Ісуса, а особ18 19 ливо вдивляючись в Любов Розіп’ятого Христа, в Його розіп’яті на Хресті руки, які Ти назвала дуже влучно: вони дійсно є ліфтом, який доставляє нас до неба. Розіп’ятий Відкупитель людини – вся наша надія. Випроси для нас і для всіх, кого ми в цій новенні довіряємо Твоєму заступництву, передусім завірення Любові, якою нас Бог полюбив у своєму Сині, Ісусі Христі. Він полюбив нас такими, які ми є. Він знав, що самі ми не в змозі звільнитися від гріха, тому взяв наші гріхи на себе. Від нас він хоче довіри Йому, виконання Його волі, прийняття всього з Його руки. Він один знає, чого нам справді потрібно. Допоможи нам, свята Терезо, під час життєвих бур довіряти Ісусові, який серед них є з нами.

 

Восьмий день

Досконала любов до ближнього полягає в тому, щоб зносити помилки інших, зовсім не дивуватися їхніми слабкостями, розвиватися навіть найдрібнішими актами чеснот, які в них помічаємо.

Проте передусім я зрозуміла, що любов до ближнього не повинна залишатися закритою у глибині серця (Рукопис В 12r).

Свята Терезо, Ти своїм прикладом вчила, що любов полягає не у словах, а у вчинках; що любов, вкорінена у серці, об’являється назовні добротою, розумінням, терпеливістю, виходом назустріч; що любов радіє чеснотами інших; нікого не виключає зі своєї доброзичливості. Щоб любов могла бути такою, їй потрібна сильна опора Божої Любові. Тільки така любов може розширяти серце людини. Крім прикладу, свята Терезо, ми потребуємо Твого заступництва, щоб ми вміли посміхнутися до іншої людини тоді, коли не маємо жодного бажання це робити, чи почати з нею важку, прикру для нас розмову, коли все нас від неї відштовхує. Ти сама сказала, що така любов означає більше, ніж найважче мучеництво. Випроси нам і всім, за кого молимося у в цій новенні, любов, яку ми бачимо в Ісусі і в Тобі.

 

Дев’ятий день

У Євангелії життя Твоє я споглядаю, Розкрита в ньому теж історія моя.

Що я Твоє дитя, тепер чудово знаю, Бо бачу: Ти жила й страждала так, як я. (Чому люблю Тебе, Маріє)

Свята Терезо, роздумуючи на молитві Євангеліє, Ти пізнала все життя Марії. І тоді помітила, що Її життя і Твоє дуже схожі між собою. У досвідченнях Бога в Марії ми бачимо великі справи.

Ти згадала про них: це таємниця Втілення, але й таємниця Розп’яття. Довірення Марії і співстраждання з Сином. Однак, передусім Ти підкреслюєш Її звичайне, щоденне життя: людські страждання і прикрощі, щоденні турботи про домівку, Ісуса, Йосипа.

Допоможи нам і тим, кого довіряємо Богу в цій новенні, розуміти, що святість реалізується у щоденності, у вірності своїм обов’язкам. Допоможи разом з Тобою вдивлятися у Марію. Допоможи зрозуміти Її Fiat довірення, Її Magnificat прославлення. Допоможи нам разом з Марією шукати і знаходити Ісуса в нашому житті. Але передусім випроси нам опіку Марії, а також бажання вчитися від Неї життя з Ісусом і для Ісуса кожної хвилини.

 

Молитва на закінчення

Боже, Ти відкриваєш брами свого Царства покірним і малим, вчини, щоб ми з довірою ступали слідами святої Терези від Дитяти Ісус і за її заступництвом осягнули Твою вічну славу. Через Христа, Господа нашого. Амінь.

 

ЛІТАНІЯ до Святої Терези від Дитяти Ісус

 

Господи, помилуй!

Христе, помилуй!   

Господи, помилуй!

Христе, почуй нас!

Христе, вислухай нас!

Отче з неба, Боже,                           помилуй нас

Сину Відкупителю світу, Боже        помилуй нас

Духу Святий, Боже                             помилуй нас

Свята Трійце, єдиний Боже                           помилуй нас

Свята Маріє, Мати Божа                    молись за нас

Свята Маріє, Царице й Оздобо Кармелю

Святий Йосифе

Свята Терезо від Ісуса

Святий Йоане від Хреста

Свята Терезо від Дитяти Ісус і Пресвятого Обличчя

Свята Терезо, благодате Бога для Кармелю

Свята Терезо, покровителько місій

Свята Терезо, вчителю Церкви

Свята Терезо, улюблена дитино Небесного Отця

Свята Терезо, яка палко любила Ісуса

Свята Терезо, яка хотіла бути схожою на Дитя Ісус

Свята Терезо, яка хотіла стати схожою на страждаючого Ісуса

Свята Терезо, розпалена любов’ю до Святого Духа

Свята Терезо, оздоровлена посмішкою Марії

Свята Терезо, яка йшла до Бога малою дорогою духовного дитинства

Свята Терезо, яка шукала тільки правду

Свята Терезо, яка вибирала тільки те, чого хотів Бог

Свята Терезо, яка практикувала покору серця

Свята Терезо, яка любила бути забутою і за ніщо вважатися перед людьми

Свята Терезо, яка не любила те, що велике і блискуче в людських очах

Свята Терезо, яка забувала про себе, щоб ощасливити Cерце Бога

Свята Терезо, яка боролася зброєю молитви і жертви

Свята Терезо, яка хотіла любити так, як Ісус

Свята Терезо, яка жила любов’ю

Свята Терезо, яка прославляла діла Творця

Свята Терезо, яка вихваляла милосердя Бога

Свята Терезо, убога, чиста, слухняна

Свята Терезо, схована в Обличчі Ісуса

Свята Терезо, вірна у найменших справах

Свята Терезо, яка жила в Кармелі для спасіння душ і молитви за священиків

Свята Терезо, усмішко Бога дана ближньому

Свята Терезо, наставнице духовного життя

Свята Терезо, яка безперестанно скеровувала свій погляд в бік Небесної Вітчизни

Свята Терезо, трояндо, обдерта з пелюсток і потоптана стопами Ісуса

Свята Терезо, сильна слабкістю

Свята Терезо, яку притягував тільки Ісус

Свята Терезо, вільна і щаслива

Свята Терезо, терпелива і мужня

Свята Терезо, повна простоти як у радості, так і в стражданні

Свята Терезо, яка жертвувала себе Милосердній Любові

Свята Терезо, яка залишалася перед Богом з пустими руками

Свята Терезо, яка раділа своєю неміччю

Свята Терезо, яка довіряла аж до зухвалості

Свята Терезо, зміцнена у вірі затятою боротьбою

Свята Терезо, яка довіряла всупереч всілякої надії

Свята Терезо, мученице Любові

Свята Терезо, яка годувалася Божим Словом

Свята Терезо, розпалена прагненням прийняття Євхаристії

Свята Терезо, яка була любов’ю в серці Церкви

Свята Терезо, яка була Словом Бога до світу

Свята Терезо, апостоле Милосердя

Свята Терезо, всі прагнення якої сповнив Бог

Свята Терезо, сестро і подруго священиків

Свята Терезо, розпалена ревністю спасіння душ

Свята Терезо, підтримко Твоїх сестер і братів місіонерів

Свята Терезо, мати багатьох душ

Свята Терезо, яка «їла і пила» з грішниками

Свята Терезо, сестро для всіх

Свята Терезо, яка була близько ув’язнених

Свята Терезо, сестро зранених життям

Свята Терезо, солідарна з невіруючими

Свята Терезо, близька тим, хто перебуває у спокусі і сумнівається 26 27

Свята Терезо, яка засудженого на смерть зробила своїм першим духовним дитям

Свята Терезо, близька тим, хто втрачає надію і перебуває за крок до розпачу

Свята Терезо, уособлення пробачення і миру

Свята Терезо, Свідку Христа Слуги і Святості

Свята Терезо, яка посвятила своє життя для слави Бога і спасіння світу

Агнче Божий, що береш гріхи світу                     Господи, почуй нас

Агнче Божий, що береш гріхи світу                     Господи, вислухай нас

Агнче Божий, що береш гріхи світу                     Господи, помилуй нас

Молімося:

Боже, Який відкриваєш своє Царство для малих і покірних, дозволь нам піти слідами святої Терези від Дитяти Ісус і йти її дорогою довіри і любові з такою вірністю, щоб завдяки її молитвам ми отримали милосердя і удостоїлися оглядання Твоєї слави в небі. Через Христа, Господа нашого. Амінь

 

 

imgonline-com-ua-Transparent-backgr-dYzkew6HBmfDy

Віталій Кривицький
єпископ  Київсько-Житомирський
 

Вівторок
21
серпня 2018

Пія

 

 Історія дієцезії
Єпископи
Прокатедра Київ
Катедра Житомир
Дієцезіальні комісії
Навчальні заклади
Релігійна діяльність
Деканати та парафії
Ордени і Згромадження
Чин дів
Рухи та спільноти
Санктуарії
 
 

Варто відвідати

cmc-ban-big

credo120x60

nebesna_sotnia

unserban_100

 

 

 

 

 

Copyright © 2008-2018. Київсько-Житомирська дієцезія. Power by: ArtGattino